Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Szkolenie UAVO VLOS

Maj 19 @ 09:00 - Maj 20 @ 17:00

1650PLN

Wydarzenie Nawigacja

Lubelska Szkola Dronów zaprasza na szkolenie teoretyczne niezbędne do podejścia do egzaminu na świadectwo kwalifikacji operatora drona.

Prowadzimy kursy przygotowawcze do państwowego egzaminu teoretycznego do uzyskania świadectwa kwalifikacji UAVO z uprawnieniami do wykonywania lotów w zasięgu wzroku VLOS. Szkolenie trwa 22 godziny, wykłady są prowadzone z następujących przedmiotów:

podstawy prawa lotniczego i procedury lotnicze: przepisy licencjonowania odnoszące się do świadectwa kwalifikacji operatora (UAVO), przepisy i procedury ruchu lotniczego, służby i organy ruchu lotniczego, klasyfikacja przestrzeni powietrznej, skutki naruszenia przepisów lotniczych,
meteorologia,
elektronika i sterowanie bezzałogowymi statkami powietrznymi,
mechanika platform latających: zasady eksploatacji, mechanika lotu, procedury przedstartowe,
bezpieczeństwo wykonywania lotów i sytuacje niebezpieczne: zapewnienie separacji od innych statków powietrznych, ludzi, pojazdów, budynków i innych przeszkód,
planowanie misji,
człowiek jako pilot i operator UAV – możliwości i ograniczenia: podstawowa wiedza o fizjologii i psychologii człowieka oraz ich wpływie na operowanie bezzałogowym statkiem powietrznym, wpływ chorób, medykamentów i środków psychotropowych na wydolność psychofizyczną operatora bezzałogowego statku powietrznego, czynnik ludzki w lotnictwie.

Szkolenie teoretyczne trwa 2 dni i zakończone jest egzaminem wewnętrznym. Po zaliczeniu egzaminu wewnętrznego, kursant przystępuje do szkolenia praktycznego.

Szczegóły

Start:
Maj 19 @ 09:00
Koniec:
Maj 20 @ 17:00
Koszt:
1650PLN
Strona internetowa:
http://www.aviacon.pl

Organizatorzy

AviationConsulting
Lubelska Szkoła Dronów